Teknoloji Web3

ChatGPT’deki hataları tespit edenler 20 bin dolar kazanacak

OpenAI, ChatGPT’deki hata kodlarını tespit edebilenleri 20 bin dolara kadar ödüllendireceğini açıkladı.

OpenAI; ChatGPT, OpenAI eklentileri, OpenAI API ve diğer ilgili hizmetlerdeki hataları bulan kişileri 200 ila 20.000 $ arasında ödüllendirecek bir hata ödül programını duyurdu. Duyuruda, “Sizi sistemlerimizde keşfettiğiniz güvenlik açıklarını, hataları veya güvenlik kusurlarını bildirmeye davet ediyoruz. Bulgularınızı paylaşarak teknolojimizin herkes için daha güvenli hale gelmesinde önemli bir rol oynayacaksınız.” denildi.

OpenAI’nin bir ödül programı başlatması, bir veri ihlalinin ve gizlilik risklerine ilişkin artan endişelerin hemen ardından geldi. Birkaç hafta önce, sohbet başlıklarını, yeni konuşmaların ilk mesajını ve ChatGPT Plus kullanıcılarının ödeme bilgilerini açığa çıkaran bir hata keşfedildi. Bunun yanı sıra Steve Wozniak ve Elon Musk tarafından imzalanan ve yapay zeka sistemlerine altı aylık bir ara verilmesi çağrısında bulunan açık bir mektup, OpenAI’yi güvenlik konusundaki kararlılığını açıkça ortaya koymaya sevk etmiş görünüyor.

Hata ödül programı Bugcrowdtarafından yönetilecek ve başvurular ile ödüller bu kurum tarafından gerçekleştirilecek. Ödülün parasal miktarı hatanın ciddiyetine göre belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.