Beta özellikler…" />
Teknoloji Web3

Chatgpt kişiselleştirilmiş özelliğini duyurdu

OpenAI, kullanıcılar için kişiselleştirme özelliğini ChatGPT için başlattı. Bu sayede kullanıcılar, chatbot ile etkileşim kurarken her seferinde aynı talimatları yazmak zorunda kalmayacağı belirtildi. Örneğin, “Cevabı 1000 kelimenin altında yaz” veya “Cevapların tonunu resmi tut” gibi girişler artık gerekli olmayacak.

Techcrunch’ın haberine göre ChatGPT’nin cevaplarında dikkate almasını istediğiniz herhangi bir şeyi paylaşmanıza olanak tanıdığını açıklandı. Örneğin, bir öğretmen dördüncü sınıf matematik dersi verdiğini veya bir geliştirici öneri istediğinde kod dilini belirtebilecek. Kullanıcılar aynı şekilde aile büyüklüklerini belirterek, ChatGPT’nin yemek, alışveriş ve tatil planlama gibi konularda buna göre cevaplar verebilmesini sağlayabilecek.

Bu talimatlar aynı zamanda eklentilerle de çalışıyor, böylece kullanıcılara konumlarına dayalı olarak restoran veya uçuş önerileri sunmak daha kolay hale gelebilecek.

OpenAI, bu özelliğin şu anda “Plus” plan kullanıcıları için kullanılabilir olduğunu ancak Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılar için mevcut olmadığını açıkladı. Şu anda beta aşamasında bulunan bu özellik, kullanıcılar web üzerinden adlarını tıklayarak ve Ayarlar > Beta özellikler > Özel talimatlara katıl seçeneğini seçerek deneyebilecekler. iOS kullanıcıları ise Ayarlar > Yeni Özellikler > Özel Talimatları Aç şeklinde erişebileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.