Teknoloji Web3

Chatgpt kişisel güvenlik ayarlarını güncelledi

ChatGPT, kullanıcıları için artık sohbet geçmişlerini gizli tutabilmesi için yeni güncelleme yaptığını duyurdu.

OpenAI, kullanıcıların sohbet geçmişlerini devre dışı bırakmalarına olanak tanıyan yeni bir güncellemeyi duyurdu. Sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında, ChatGPT ile paylaşılan içerik modeli geliştirmek için kullanılmayacak. Konuşmaların 30 gün boyunca saklanacağı ve ardından OpenAI’nin sisteminden silineceği duyuruldu.

Son yer alan güncelleme ile kullanıcılar veri paylaşımını kolaylıkla kapatabilecek.


Güncellenen gizlilik ayarının, yakın zamanda yaşanan bir gizlilik ihlalinin ve ChatGPT verilerinin nasıl korunduğuna ilişkin etik ve düzenleyici kaygıların artmasından sonra geldiğine vurgu yapıldı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde İtalya, Avrupa’nın kapsamlı Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) yasaları uyarınca yetersiz kullanıcı veri koruması nedeniyle ChatGPT’yi yasaklamıştı. ChatGPT’nin ayrıca bilgilendirme yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) şikayette bulunulmuştu.

OpenAI yaşananlardan bu yana emniyet ve güvenlik konusundaki kararlılığını taahhüt ederek (yeni bir sekmede açılır) “AI sistemlerimiz geliştikçe güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam edeceğini” söyledi. Güncelleme bilgisinin ye aldığı blogda OpenAI ayrıca “verileri üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan profesyoneller ve son kullanıcılarını yönetmek isteyen işletmeler için ‘ChatGPT Business’ aboneliğinin geliştirildiğini” duyurdu.

OpenAI, business aboneliğinin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.