Teknoloji Web3

ChatGPT Enterprise duyuruldu

OpenAI, başarılı yapay zeka destekli sohbet robotu ChatGPT’nin iş odaklı bir versiyonu olan ChatGPT Enterprise’ı duyurdu.

Orijinal ChatGPT’nin özelliklerini geliştirerek sunulan işletme sürümü, artırılmış gizlilik ve veri analizi yetenekleri, daha iyi performans ve özelleştirme seçenekleri sunuyor. OpenAI, ChatGPT Enterprise’ı işyeri görevleri için değerli bir yapay zeka asistanı olarak konumlandırmayı amaçlıyor; şirket verilerini koruma ve organizasyonel ihtiyaçlara uyum sağlama konularında öne çıkıyor. Ürün, kullanıcı erişimini yönetmek için yönetici konsolu, kimlik doğrulama entegrasyonları, kullanım analitikleri ve dahili iş akışları için paylaşılabilir konuşma şablonlarını içeriyor. Ayrıca, ChatGPT Enterprise, önceden yalnızca ChatGPT Plus abonelerine özel olan Gelişmiş Veri Analizi’ne erişim sağlıyor; bu özellik AI’nın verileri analiz etmesini ve içgörüler üretmesini sağlıyor.

ChatGPT Enterprise, GPT-4 tarafından destekleniyor, müşterilere modele öncelikli erişim, daha hızlı performans ve daha büyük bir bağlam penceresi sunuyor, böylece daha tutarlı konuşmalar gerçekleştirebiliyor.

OpenAI, veri güvenliğine ve gizliliğine vurgu yaparak iş verilerinin ve konuşmaların iletim ve depolama sırasında şifrelenerek korunduğunu temin ediyor. ChatGPT’nin geliştirme ve işletme maliyetlerini dengelemeyi hedefleyen OpenAI, ChatGPT’nin web trafiği ve etkileşimi son zamanlarda bir düşüş yaşadı. Bu durum, mobil uygulama başlatmaları ve mevsimsel değişkenler gibi faktörlere bağlanabilir, ancak aynı zamanda yapay zeka sohbetbotu alanındaki artan rekabetin etkisine de bağlı olabilir.

OpenAI’nin gelir hedefleri ve ChatGPT Enterprise için gelecekteki planları, daha küçük ekiplere hizmet verme, güçlü veri analizi araçları sunma ve çeşitli işlevler için yetenekleri genişletme yönünde olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.