Teknoloji

Brain AI akıllı telefonların uygulamasız geleceğini yaratacak

Yapay zeka arayüzü oluşturmak amacıyla 2015 yılında kurulan Brain Technologies, Mobil Dünya Kongresi’nde uygulama çalıştırmayan ve bunun yerine tüm yazılım deneyimi için üretken yapay zekaya dayanan yeni bir akıllı telefon tanıttı. İşletim sistemi “dünyanın ilk üretken yapay zeka arayüzü” olan Natural AI olarak lanse edildi. Brain.ai kullanıcıların yalnızca telefondan ne istediklerini söylemeleri yeterli ve ortaya çıkan arayüz, isteğinize yanıt veren bir uygulama.

Brain.ai web sitesinde, akıllı telefona iki konum arasında bir Uber çağırmasını söyleme seçeneği de dahil olmak üzere başka örnekler de sunuyor. Ayrıca uçuş rezervasyonu, Airbnb lokasyonları ve daha fazlası için de kullanılabiliyor.

Brain.ai hakkında

Brain, 2015 yılında kurulmuş bir yapay zeka ve arayüz şirketidir. Brain’in yapay zekası, dünyanın yazılımını düzenler ve kullanımı insan merkezli ve doğal hale getirir. Şirket, bilgisayarların zihnimizin bir uzantısı haline gelmesini sağlayan yeni teknolojiler, tasarım metaforları ve geliştirici platformları icat ediyor. Brain.ai, 2024 yılında Mobil Dünya Kongresi’nde dünyanın önde gelen mobil ağ operatörlerinden biriyle birlikte devrim niteliğinde uygulamasız bir akıllı telefon tanıtacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.