Teknoloji

Boston Dynamics’in robotu Spot ressam oldu

Dünyanın önde gelen robotik şirketlerinden Boston Dynamics’in robotu Spot ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Boston Dynamics robotu Spot ressam oldu.

Webtekno’nun haberine göre ABD’li ressam Agnieszka Pilat tarafından hayata geçirilen projede 3 adet Spot kullanılacak. Boston Dynamics’in özel olarak programlayacağı robotlar, bir duvarın üzerindeki tuvale yağlı boya ile resim çizecekler. Agnieszka Pilat, ortaya çıkacak eserleri, Avustralya’da bulunan “National Gallery of Victoria” isimli resim galerisinde sergileyecek. Serginin aralık ayında açılması bekleniyor.

SPOT’LARI RESSAM EĞİTECEK

Ressam Agnieszka Pilat, bu projeyi hayata geçirebilmek için Bonnie, Archie ve Basia isimli robotların sahip olduğu yapay zekayı eğitiyor. Özellikle de Basia ile aralarında duygusal bağ oluştuğunu anlatan Pilat, yaşadığı deneyimi “Küçük bir çocuğa sahip olmak gibi” şeklinde ifade ediyor.

Boston Dynamics robotu Spot’u bu kez de ressam oldu. ABD’li ressam Agnieszka Pilat’ın hayata geçirdiği proje kapsamında çizilecek resimler, yıl sonunda sergilenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.