Teknoloji

Yapay zeka okulu başlıyor

Bilim Türkiye, geleceğin teknolojisine öncülük etmek ve yapay zeka dünyasında iz bırakmak isteyen gençlere yaz okulu düzenliyor. 

Habere Git
Teknoloji

Çin’den 47,5 milyar dolarlık çip fonu

Çin, kendi çip endüstrisini araştırma ve geliştirmeye teşvik etmek için 344 milyar yuan (47,5 milyar dolar) kayıtlı sermaye ile devlet destekli yeni bir yatırım fonu kurdu.

Habere Git
Web3

Binance CEO’su Richard Teng: “Spot ETH ETF Onayı Kripto Endüstrisi İçin Önemli Bir Dönüm Noktasıdır”

ABD SEC’nin Ethereum Spot ETF’lerini onaylamasını sevinçle karşılayan ve kutlayan küresel kripto topluluğuna katılıyoruz. Bu dijital varlık sektörü için önemli bir dönüm noktası.

Habere Git
Teknoloji

Cumhurbaşkanı Yardımcısı AI Tomorrow Summit’e katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yapay Zeka Politikaları Derneğinin düzenlediği AI Tomorrrow Summit etkinliğine katıldı.

Habere Git
Teknoloji

BBVA, OpenAI ile anlaşma imzaladı 

Uzun yıllardır yapay zekâ tabanlı araştırma ve projelerde öncü konuma sahip olan Garanti BBVA’nın hakim ortağı BBVA, ana pazarlarında Üretken Yapay Zekâ kullanımında önemli bir adım daha attı.

Habere Git
Web3

BitHero, kripto para kullanıcılarının rehberi olacak

Büyüyen ve gelişen kripto para dünyasına yeni bir soluk kazandırmak üzere faaliyete başlayan Türk kripto para borsası BitHero, düzenlediği ilk basın toplantısında kuruluşunu, yeniliklerini ve büyüme stratejilerini paylaştı.

Habere Git
Web3

Bitget CEO’su Gracy Chen oldu

Dünyanın lider kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, kendi iş hedeflerini gerçekleştirmek üzere platformdan ayrılacak olan Sandra Lou’nun yerine Mayıs 2024’ten itibaren geçerli olmak üzere Gracy Chen’in yeni CEO olarak atandığını duyurdu.

Habere Git
Teknoloji

Copilot gerçek zamanlı olarak görecek, duyacak, konuşacak ve yardım edecek

Copilot, Bing ve Edge tekliflerini kapsayan yapay zekâ ürünleri üzerine araştırmalara liderlik eden Mustafa Süleyman, yeni Copilot’un gerçekleştireceği yenilikleri içeren bir paylaşım yaptı. Süleyman, Copilot’un gerçek zamanlı olarak göreceğini, duyacağını, konuşacağını ve yardım edeceğini duyurdu.

Habere Git
Teknoloji

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Tech.EU zirvesinde konuştu

Global girişim ve yatırım ekosistemini iki gün boyunca Londra’da bir araya getiren Tech.eu Summit London 2024, 1200’den fazla katılımcı ve 120 konuşmacı ile gerçekleşti.

Habere Git
Teknoloji

Microsoft Türkiye’nin düzenlediği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasının kazananları belli oldu

Teknoloji ekosistemindeki başarılı faaliyetleriyle fark yaratarak Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren kadın liderlerin ödüllendirildiği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasının kazananları belli oldu. 

Habere Git
Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.