Web3

Blockchain Life Week 2024 Etkinliğinde Kripto Paraların Geleceği Konuşuldu

Blockchain Life Week 2024 etkinliğinde, Bitget’in Operasyon Direktörü Vugar Usi Zade, “Kripto Paralar Dünyasındaki Liderler: En İyi Borsalar 2024 Hakkında Ne Düşünüyor?” başlıklı panelde sahneyi en iyi kripto borsalarından diğer seçkin liderlerle paylaştı. Panelde Bitget COO’su önümüzdeki yıl kripto sektöründe beklenen gelişmeler ve stratejik yönelimler konusunda ayrıntılı değerlendirmeler yaptı. 

Vugar Usi Zade konuşmasında Facebook ve Cambridge Analytica veri skandalı gibi tarihsel zorluklardan dersler çıkarılarak son kullanıcı deneyimlerine ve gizliliğe öncelik vermenin kritik öneminin altını çizdi.  Sektör liderlerinin, inovasyonu engellemeden kullanıcı korumasını geliştirmek için yetkililerle yakın bir şekilde çalışması gerektiğini de vurgulayan Usi Zade, “Amacımız, mevzuatların blok zincir teknolojilerinin büyümesini engellemek yerine desteklemesini sağlamak” dedi. “Kilit oyuncular olarak, merkezi borsalar kanun koyucularla birlikte çalışmalı ve onları blok zincir teknolojisinin nasıl çalıştığı ve yasalar çıkarılmasının son kullanıcıya nasıl yardımcı olacağı konusunda eğitmeli.” dedi. 

“NFT’LERE İKİNCİ BİR ŞANS KONUSUNDA HEYECANLIYIZ”

İş ekonomisi ve enerji sektörlerinin altyapısına değinen Usi Zade, Bitget’in çeşitli sektörlerde blok zincir teknolojilerinin entegrasyonunu desteklemeye yönelik girişimleri hakkında görüşlerini paylaştı. “Özellikle de NFT’lere ikinci bir şans veren ve topluluklar arasında sürdürülebilir enerji uygulamalarını teşvik eden projelerimiz konusunda heyecanlıyız” diye ekledi.

Usi Zade’nin konuşmasında önemli bir yer ayırdığı blok zincir sektöründeki yetenekleri geliştirme ve besleme konusu önümüzdeki dönemde Bitget’in önemli odak noktaları arasında yer alacak. 

Bitget COO’su  şirketin platformunda girişimci yeniliğe yatırım yapma taahhüdünü vurguladı ve, “Her şeyi kendimiz yapmaya çalışmak yerine, yeni yetenekleri oluşturma ve geliştirme konusunda güçlendirmeye inanıyoruz. Tüm ekonomi ve sektör için çok fazla fırsat var ve çok fazla yeteneğe ihtiyacımız var. Önümüzdeki iki yıl içinde yetenekleri geliştirmek için mümkün olduğunca çok kaynağa yatırım yapacağız,” diye konuştu. 

“YÜZDE 200’LÜK BİR REZERV KANITI SAĞLIYORUZ”

Örnek bir güvenlik geçmişine sahip olan Bitget, sağlam bir koruma fonu da dahil olmak üzere önemli finansal güvenceler aracılığıyla kullanıcı güvenliğine verdiği önemi gözler önüne seriyor. Usi Zade, “Tüm kullanıcılar varlıklarını aynı anda çekse bile fonların güvende kalmasını sağlayan %200’lük bir rezerv kanıtı sağlıyoruz,” sözleriyle bu konuda bir kez daha güvence verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü,  “Güvenlik önlemlerimiz var, ancak bir şeylerin ters gitmesi durumunda, diğer tarafta mağdur olan hiçbir müşterimiz olmaması için sigortalı bir Koruma Fonumuz var.” 

Bitget COO’su, borsanın Koruma Fonunun sektördeki en büyük fonlardan biri olduğunu ve olası ihlallere karşı ek bir güvenlik katmanı sağladığını vurguladı.

Usi Zade merkezi borsaların kripto piyasasına erişimi kolaylaştırmadaki rolünü de gündeme getirdiği konuşmasında Bitget’in sosyal girişler ve kapsamlı müşteri desteği gibi kullanıcı dostu hizmetler aracılığıyla kullanıcıların geleneksel finanstan kripto para birimlerine geçişini nasıl kolaylaştırdığından da söz etti.

Bitget COO’su, konuşmasını mevzuat zorluklarına ve merkeziyetsiz borsaların daha da gelişme potansiyeline değinerek tamamladı. “Avrupa’daki yasalar, kullanıcıların Kimlik Doğrulaması (KYC) olmayan cüzdanlarla nasıl işlem yapabileceğini etkilemeye başladıkça, merkezi borsaların uyum sağlaması gerekecek. Ancak bu durum aynı zamanda büyük B2B işlemlerinde potansiyel olarak aracı olarak hareket edebileceğimiz için rollerimizi yeniden tanımlama fırsatı da sunuyor.

Blockchain Life Week 2024 etkinliğindeki panel tartışması, kripto sektörünün beklenen yörüngesine ilişkin ihtiyaç duyulan içgörüler sağladı. Ayrıca Bitget’in dijital para birimlerinin gelecekteki ortamını yönlendirmeye ve şekillendirmeye hazır bir lider olarak konumunu güçlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.