Teknoloji

Bing “Derin Arama” özelliğine ChatGPT ile erişecek

Microsoft Bing, OpenAI’nin GPT-4’ü tarafından desteklenen yeni bir “Derin Arama” özelliğine geçeceği aktarıldı. Bu özellik ile kullanıcılara karmaşık arama sorgularına daha ilgili ve kapsamlı yanıtlar vermek üzere tasarlandığı bildirildi. Microsoft, Derin Arama’nın Bing’in mevcut web aramasının yerine geçmediğini ve bunun yerine web’in daha derinlemesine keşfedilmesine olanak tanıyan bir geliştirme olduğunu belirtiyor.

Microsoft tarafından yayınlanan blog yazısında, yeni özelliğin Bing’in mevcut web dizini ve sıralama sistemini temel aldığını ve bunları arama sorgusunu alıp sonuçların neleri içermesi gerektiğine dair daha kapsamlı bir açıklamaya dönüştüren GPT-4 ile geliştirdiğini açıklandı.

Bing ve Chatgpt özelliği ile geliştirilecek “Derin Arama” özelliği ,genişletilmiş sorguyla eşleşebilecek sayfaları buluyor, sorguyu yeniden yazıyor ve ardından bu varyasyonları da arıyor. Derin Arama web sayfalarını topladıktan sonra, bunları genişletilmiş açıklamayla ne kadar iyi eşleştiklerine göre sıralıyor. Derin Arama sıralama yaparken konunun sorguyla ne kadar iyi eşleştiğini, uygun ayrıntı düzeyine sahip olup olmadığını, sayfanın ne kadar güvenilir olduğunu ve ne kadar yeni ve popüler olduğunu dikkate alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.