Web3

Binance, ABD Anlaşmasının Ardından Rekor Büyüme Yaşıyor

Binance, 170 milyonu aşkın kullanıcısıyla, geçen yıla göre %30 büyüyerek, 4.6 milyar dolarlık net giriş elde etti. Binance’in varlıkları, yeni CEO Richard Teng’in atanmasından sonra, 80 milyar doları aştı. Aralık ayı, işlem hacmi açısından yılın en iyi ayı olduğu belirtildi. Binance, dünya çapında 18 bölgede, bugüne kadarki en yüksek lisans, kayıt ve yetki sayısına ulaşırken, Türkiye, kripto para benimseme oranıyla dördüncü büyük pazar olarak öne çıktı.

Dünyanın önde gelen kripto para altyapı sağlayıcısı ve blok zinciri ekosistemi Binance, 170 milyonu aşkın kullanıcısıyla, geçen yıla göre %30 büyüyerek yeni bir başarı dönemine girdiğini açıkladı. Binance, ABD’deki regülatörler ile Kasım 2023’te yaptığı anlaşmanın ardından, DefiLlama verilerine göre, 4.6 milyar dolarlık net giriş elde etti. Platform, Ocak ayında da Kasım 2022’den beri görülen en yüksek giriş olan 3.5 milyar doları kaydetti.

Binance’in varlıkları 80 milyar doları aştı

Binance’in varlıkları, yeni CEO Richard Teng’in atanmasından önceki seviyeyi 10 milyar dolar aşarak, yeniden 80 milyar doları geçti. Ekim ayındaki yönetici değişiklikleri ve anlaşmaların ardından, Aralık ayı, %70’lik bir artışla, işlem hacmi açısından yılın en iyi ayı olduğu iddia edildi.

Binance, ABD’deki düzenleyicilerle anlaşmaya vardıktan sonra, yeni bir döneme girdi ve kurumsal yönetim yapısını güçlendirdi. Bu süreç, şirketin gelişimine ve kapsamlı uyumluluk programına katkıda bulundu. Böylece Binance, daha güçlü ve sağlam bir organizasyon haline gelirken, teknoloji, süreç ve uyumluluk alanlarına yatırım yapmaya devam ettiğini açıkladı. 2023 yılında, önceki yıla göre %35 artışla, 213 milyon dolardan fazla bütçe ayıran Binance, dünya çapında 18 bölgede, bugüne kadarki en yüksek lisans, kayıt ve yetki sayısına ulaştığı ifade edildi.

Binance Research’ün Kasım 2023’te yayınladığı “Türkiye’nin Kripto Görünümü” raporuna göre, Türkiye, işlem hacmi bakımından dördüncü büyük pazar olarak öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye, Chainalysis’in Küresel Kripto Benimseme Endeksi 2023’te 12. sırada yer alarak, daha büyük ekonomileri geride bırakıyor.

Son 3 yılda, benimseme oranı %16’dan %40’a çıktığı bildirildi. Bu da, her 5 Türk vatandaşından 2’sinin kripto para kullandığı anlamına geldiği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.