Teknoloji

Beyninizdeki veriler kaydedilip kullanılabilecek

Beyin simülasyonu çalışmaları artmaya başladı. Parkinson hastalığı ve ilaç tedavisine yanıt vermeyen depresyonu olan bazı kişilere yardımcı olabilen bu çalışmaların sınırlarının zorlandığı yeni bir konferans gerçekleştirildi. Konferansta, insanların beynindeki verileri kaydetme, analiz etme ve bu verileri kullanabilme konuları konuşuldu.

Obsesif kompulsif bozukluk, alkol ve madde kullanım bozuklukları, felç iyileşmesi için beyin araştırmaları devam ediyor. Bilim insanları hafıza geliştirmek, uyanık olma veya matematikte daha iyi olmaya yardımcı olarak sağlıklı beyinlerin çalışma şeklini geliştirmenin yolları üzerinde çalışıyor.

İnsanların beyinlerinden gelen verileri kaydetme ve analiz etme becerisini araştıran bilim adamları toplanan verileri anlamlandırmaya yardımcı olmak için yapay zeka tabanlı araçlar kullanıyor. Bu, örneğin dinlenirken, sohbet ederken veya yemek yerken beynin ne yaptığını anlamamıza yardımcı oluyor.

Beyne elektrot yerleştirmek diğer hastalıkları anlamada yardımcı olabileceğini öngören bilim insanları tedavi edilemeyen şiddetli semptomları olan kişilere yardımcı olup olamayacağını araştırıyor.

Uzaktan beyin simülasyonu alanında çalışmalar yürütülürken beyin kayıtları veya verileri bir doktorun ofisine gönderilirken, insanlar evden tedavi olabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.