Web3

Bernstein raporu: Kripto para piyasa değeri 7,5 trilyon dolar olacak

Bernstein, kripto piyasa değerinin 2025 yılı sonuna kadar 7,5 trilyon dolara çıkabileceğini öngörüyor. Bernstein’daki analistler, genel kripto piyasa değerinin 2025 yılı sonuna kadar üç kat artarak 7,5 trilyon dolara çıkabileceğini öngördü.
Analistler, büyümenin “benzeri görülmemiş” kurumsal benimsemenin ortasında Bitcoin ve Ethereum ekosistemleri tarafından yönetileceğini söyledi.

Bernstein’daki analistler, genel kripto para piyasası kapitalizasyonunun 2025 yılı sonuna kadar üç kat artarak 7,5 trilyon dolara çıkabileceğini öngördü. Bernstein analistlerine göre bu büyüme, kriptonun “benzeri görülmemiş” bir şekilde kurumsal olarak benimsenmesiyle gerçekleşecek.

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra Perşembe günü müşterilere gönderdikleri bir notta, “Bugün 2,6 trilyon dolar olan toplam kripto piyasa değerinin 2025 yılına kadar 7,5 trilyon dolara ulaşmasını bekliyoruz; bunun başını Bitcoin (2025 yılına kadar 3 trilyon dolar), Ethereum ekosistemi (2025 yılına kadar 1,8 trilyon dolar) ve Solana, Avax gibi önde gelen blok zincirleri (2025 yılına kadar 1,4 trilyon dolar) çekiyor” dedi. “Blockchain oyunları tüketiciyi öldüren uygulama olacak” diye eklediler.

Chhugani ve Sapra, yeni ABD spot bitcoin borsa yatırım fonları için başarının devam edeceğini ve yönetim altındaki varlıkların 2025 yılına kadar mevcut 60 milyar $’dan 300 milyar $’a beş kat artacağını tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.