Teknoloji

Bard ile kod yazdırabileceksiniz

Google’ın geçtiğimiz ay tanıttığı yeni yapay zeka ürünü Bard, artık Java, C++ ve Python dahil 20 programlama dilinde kullanıcıların kod yazmasına yardımcı olacak. 
Google’ın yayınladığı blogda yer alan bilgilere göre; Bard kod oluşturma, kod hata ayıklama ve açıklama dahil olmak üzere programlama ve yazılım geliştirme görevlerinde insanlara yardımcı olacak şekilde güncellendi.

Bard, kod oluşturma, hata ayıklama ve kod açıklama dahil olmak üzere programlama ve yazılım geliştirme görevlerine yardımcı olabilecek. Bu özellikler; C++, Go, Java, Javascript, Python ve Typescript dahil olmak üzere 20’den fazla programlama dilinde kullanıma sunuldu. Kod oluşturmanın yanı sıra, programlamayı ilk kez öğrenenlere de bir kod bloğunun ne çıktı verebileceğini anlamasında katkı sağlayacak.

Henüz erken geliştirme aşamasında olduğu belirtilen Bard üzerinde işlem yaparken her zaman kontrol edilmesi gerektiği ve test edilmesinin önemine vurgu yapıldı. Bard’ın kodu daha hızlı veya daha verimli hale getirerek optimize edebileceği belirtildi.

Yayınlanan blogda Bard’ın, sunum hazırlamaktan ders planı yazmaya, yeni yemek tarifleri icat etmekten egzersiz rutini planlamaya kadar günlük işlerde insanlara yardımcı olmaya başladığı aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.