Teknoloji

Apple Vision Pro’yu iade edenlerin sayısı artıyor

Techcrunch’ın haberine göre Apple Vision Pro’yu alanların son birkaç günde 3.500 dolarlık cihazlarını iade ettiklerini söyleyenlerin sayısında sosyal medyada bir artış gerçekleşti. ABD’de Apple, satın alım tarihinden itibaren 14 gün içinde herhangi bir ürünü iade etmenize izin veriyor.

Kullanıcılar kulaklığın onlara baş ağrısı verdiğini ve hareket hastalığını tetiklediğini söylediler. Cihazın ağır olması da bir başka şikayet konusu olarak dikkat çekti. The Verge’in ürün yöneticisi Parker Ortolani, cihazı kullanmanın gözündeki bir damarın patlamasına neden olduğunu düşündüğünü söyledi. “Kullanmayı umduğum kadar sihirli olmasına rağmen, ağırlıktan ve kayış tasarımlarından dolayı kısa süreli bile olsa giymesi çok rahatsız ediciydi. Kullanmak istedim ama giymekten nefret ettim,” cihazı iade ettiği hakkında da yayın yapan Ortolani söyledi. “Sürekli baş ağrıları ve göz yorgunluğuna alışmaya çalışmaktan vazgeçmek için çok pahalı ve hantal bir ürün.”

Bir diğer kullanıcı ise Threads’de Figma ekranlarına bakmanın onlara baş dönmesine neden olduğunu ancak cihazın aynı zamanda işlerine uygun olmadığını belirtti. . Cihazı iade edeceklerini söyleyen birçok kişi, cihazın ikinci nesline gönüllü olacaklarını da belirtti. Diğerleri, teknolojinin sorun olmadığını, daha çok bir öldürücü uygulamanın veya konforun eksikliği olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.