Teknoloji

Apple katlanabilir iPhone ve iPad’ler üzerinde çalışıyor

The Information’da yer alan habere göre Apple’ın iki adet kapaklı katlanabilir iPhone tasarımı üzerinde çalıştığı bildirildi.

The Information tarafından yayınlanan yeni bir rapor, şirketin Samsung’un Galaxy Z Flip cihazlarına benzer şekilde yatay olarak katlanabilen “en az iki” iPhone prototipi geliştireceğini ortaya koydu.

Katlanabilir bir iPhone’u yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceği belirtilirken, şirketin 2024 ya da 2025 seri üretim planları arasında yer almadığı ifade edildi. Iphone mühendislerinin “mevcut iPhone modelleri kadar ince” bir katlanabilir geliştirmek istedikleri, ancak pil boyutları ve ekran bileşenlerinin bunu zorlaştırdığı bildirildi. The Information’ın haberine göre Apple şu ana kadar Asya’daki “en az bir” üretici ile farklı boyutlardaki katlanabilir iPhone’lar için parça tedariki konusunda görüştü.

Apple’ın uzun süredir dedikodusu yapılan katlanabilir iPad’i üzerinde de çalışmaları devam ettiği iddia edildi. Apple, sekiz inç ekranlı iPad Mini ile yaklaşık aynı boyutta katlanabilir bir tablet geliştirmeyi düşündüğü bildirildi. Ürün üzerinde çalışan Apple mühendislerinin ekranın ortasında beliren kırışıklığı azaltmaya çalıştıkları ve ayrıca ekranın açıldığında düz durmasını sağlayan bir menteşe geliştirmek istedikleri açıklandı.

Apple’ın katlanabilir iPad’i 2026 ya da 2027 yılında yedi ya da sekiz inçlik bir cihaz olarak piyasaya süreceği ve bu yönde hazırladığını öne sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.