Teknoloji

Apple akıl sağlığınızı denetleyebilecek

Apple’ın yeni iOS 17, iPadOS 17 ve watchOS 10 özellikleri arasında zihinsel sağlık değerlendirmeleri ve görme sağlığı desteği bulunuyor.

Apple’ın WWDC 2023 açılış konuşmasında, fiziksel ve zihinsel sağlık özelliklerine yapılan güncellemeler, teknoloji devinin yazılım güncellemeleri ve donanım tanıtımları arasında yer aldı. Apple’ın Sağlık Başkan Yardımcısı Dr. Sumbul Desai şöyle konuştu: “Amacımız, insanların kendi sağlık yolculuklarında kendilerine güç vermek. Bu yenilikçi özelliklerle, iPhone, iPad ve Apple Watch kullanıcılarına sunduğumuz kapsamlı sağlık ve wellness araçlarının yelpazesini genişletiyoruz. Zihinsel sağlık ve görme sağlığı önemli, ancak genellikle gözden kaçarlar ve sağlıkla ilgili daha iyi bir anlayış sunan değerli yeni bilgiler sunan özellikleri sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu bilgiler, kullanıcıların günlük kararlarında destek olur ve doktorlarıyla daha bilinçli konuşmalar yapmalarını sağlayacak” dedi.

iPad için yeni iOS 17 Sağlık uygulaması, tüm verileri tek bir yerde depolayarak kullanıcıların aktivitelerine daha iyi erişmelerini, ilaçlarını takip etmelerini ve etkileşimli grafikleri görerek sağlık verilerinin görmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.