Teknoloji

Ankara Büyükşehir Belediyesi 4’ncü teknoloji merkezini açıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli gençleri ve girişimcileri TechBridge Ulus Teknoloji Merkezi ile buluşturacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkenti dijital teknoloji ve akıllı şehir uygulamalarına entegre ederken bir taraftan da, gençlerin bilişim alanında kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla yeni teknoloji merkezleri kazandırmaya devam ediyor.

ULUS İŞ HANI’NIN BİR KATI TEKNOLOJİ MERKEZİ OLARAK DÜZENLENDİ

Ulus bölgesinin tekrar cazibe merkezi hâline gelmesi için birçok projeye imza atan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “Cumhuriyetimizin emaneti Ulus’u yeniden ayağa kaldırarak tarihimize sahip çıkıyor, teknoloji ve gençler arasında köprü oluyoruz. Dördüncü teknoloji merkezimiz Techbridge Ulus Teknoloji Merkezi’ni çok yakında girişimcilerimizin hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Zamanla bazı bölümleri değişen ve tasarım özelliğini yitiren tarihi Ulus İş Hanı’nda özgün mimari koruncak şekilde başlatılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlandı. Tarihi yapının bir katı kenti teknoloji ve bilimin merkezi yapmak için yeniden düzenlendi.

Ulus İş Hanı’nın bir katına kurulan TechBridge Ulus Teknoloji Merkezi, üniversite öğrencileri ve genç girişimcilere hizmet verecek.

Tecbridge Ulus Teknoloji Merkezi; 96 oda, kafeterya, konferans salonu, toplantı odaları, dinlenme alanları, yüksek hızlı internet altyapısı ile hizmet verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.