Startup Web3

AloTech, GPT-4’ü chatbot sistemine entegre etti

AloTech, OpenAI ile iş birliği yaptı ve GPT-4’ü kendi chatbot sistemine entegre etti.

Webrazzi’nin haberine göre yeni sistemi, AloTech’in hem Türkiye hem de faaliyet gösterdiği 44 ülkedeki müşterileri, 95 farklı dil seçeneği ile kullanabilecek.

AloTech, OpenAI ile iş birliği yaptı ve GPT-4’ü kendi chatbot sistemine entegre etti. Böylece çağrı merkezlerinde AloTech altyapısını kullanan şirketler, kendi tüketicileri ile chatbot üzerinden yaptıkları görüşmeleri daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirebilecek. Yeni sistemi, AloTech’in hem Türkiye hem de faaliyet gösterdiği 44 ülkedeki müşterileri, 95 farklı dil seçeneği ile kullanabilecek.

ChatGPT-4 entegrasyonu hakkında bilgi veren AloTech CEO’su Cenk Soyak, AloTech verilerine göre 2022 yılındaki chatbot kullanımının bir önceki yıla göre yüzde 750 arttığını; bu kapsamda chatbot’lara yönelik beklentinin de yükseldiğini söyledi. Soyak, GPT-4’ün bunu sağlamak adına çok önemli bir adım olduğunu ve yazılanları sadece anlamakla kalmayıp yönlendirme de yaptığını belirtti.

Yeni entegrasyonu AloTech Yapay Zeka Laboratuvarı’nda geliştirmeye devam ettiklerini söyleyen Soyak, “GPT-4’ün yüksek kapasitesine ek olarak AloTech ve çağrı merkezi pazarı hakkındaki verileri de bota öğretiyoruz. Bununla birlikte çağrı merkezlerinde ChatGPT-4’ü kullanmak isteyen müşterilerimizin bilgilerini, yaptıkları işleri de öğreteceğiz. Örneğin bir restoranın tüm menüsünü bilecek. Ancak sadece menüyü yazmakla kalmayıp, adeta bir restoran çalışanı gibi talep geldiği takdirde tüketiciye alternatif yiyecekler de sunabilecek. Chatbot, Türkçe, İngilizce ve Almancayı mükemmel bir şekilde anlıyor. Ancak müşterilerimizden gelen talebe göre 95 farklı dil seçeneğimiz bulunuyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.