Web3

Alibaba web3 sektörüne metaverse ile girecek

E-ticaret devi Alibaba Group’un dijital teknoloji ve istihbarat alanında uzmanlaşmış bölümü Alibaba Cloud, Avalanche ile yeni bir iş birliğine gitti. Alibaba ve Avalanche arasındaki iş birliği, Alibaba’nın müşterilerinin blok zinciri üzerinde metaverse’ler oluşturmalarını sağlayacak.

Uzmancoin’in haberine göre Çinli e-ticaret şirketi Alibaba bulut servis sağlayıcısı Alibaba Cloud’un blok zinciri Avalanche ile ortaklık kurduğu duyuruldu.

Cloudverse adı verilen launchpad, şirketlerin metaverse alanlarını özelleştirmeleri, bakımını kolaylaştırmaları ve sürdürmeleri için uçtan uca bir platform sağlamak üzere tasarlandı.

Ava Labs Genel Müdürü John Wu Alibaba Cloud’un ortaklarının web3’e dahil olmakla ilgilendiklerini ifade ederek, “Mevcut SDK altyapımızdan yararlanarak, dış taraflarca özelleştirilmiş yazılım geliştirme kitlerinin (SDK’lar) geliştirilmesini kolaylaştırmak için kaynak tahsis edeceğiz.” dedi.

Tüm araçlar açık kaynak”

Ava Labs’in kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer ise yaptığı açıklamada, “Şu anda sizinle bir metaverse oluşturmamız mümkün. 15 dakika içinde zincir hazır olur. Cüzdan ve anahtar tesliminin faaliyete geçmesi birkaç saat alır.” dedi. Sirer ayrıca teknolojinin “çok kolay” hale getirildiğini ve tüm araçların açık kaynak olduğunu da sözlerine ekledi.

Şirketlere göre Cloudverse kurucularına görsel araçlar, metaekonomi, interaktif özellikler, etkinlikler, sürekli operasyonlar ve ek hizmetlerle ilgili yardım sağlanacak. Her bir metaverse alanının ilk erişimden sonra yaklaşık bir ay içinde işletmeye hazır hale gelebileceğinin de altı çizildi.

İki kuruluş arasındaki daha önce başka iş birlikleri de oldu. Alibaba Cloud, Asya’da bulunan kullanıcıların Avalanche ağında doğrulayıcı çalıştırmalarını kolaylaştırmak için aralık ayında altyapı ve araç sağlamaya başlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.